Poznáme obsazenost parkovišť kamerou.

Dáváme SW inteligenci...

Parkinto

Unikátní produkt Parkinto je parkovací systém, který umí detekovat obsazenost parkovacích míst aut nebo lodí pouze na základě obrazu z kamery. Naše aplikace s velkou přesností zjišťuje, zda je dané parkovací místo obsazené nebo volné. K tomu využívá pokročilých algoritmů z oblasti umělé inteligence. Systém Parkinto je cloudová služba do které můžete jednoduše připojit jakýkoli typ kamery.

 

 

Produkt Parkinto našel nový způsob detekce, a to pomocí jedné, případně více kamer. Většina současných řešení detekce obsazenosti parkovišť je postavena na čidlech, které je nutno zabudovat do každého parkovacího místa. Toto řešení je jednak drahé a jednak kvůli stavebním úpravám často nerealizovatelné.

Vlastnosti

Detekce obsazenosti

Aplikace vyhodnocuje obraz z kamery a detekuje obsazenost parkovacích míst.

Statistiky

Poskytneme Vám různé druhy statistik o využívání Vašeho parkoviště.

Rozpoznání RZ

Aplikace umí číst registrační značky vozidel, a tak víte, kdo u Vás parkuje.

Navigace

Díky mobilní aplikaci se můžete jednoduše nechat navigovat na volné parkovací místo.

API

Aplikace nabízí RestAPI rozhraní pomocí kterého si ji připojíte k Vašemu SW.

Snadná instalace

Není třeba narušovat povrch parkoviště a instalovat čidla do každého parkovacího místa.

Použití

Soustředíme se na zákazníky, kteří vlastní parkoviště a chtějí dozorovat jeho obsazenost, mít možnost tyto informace nabídnout na svých stránkách, poskytnout svým aplikacím nebo připojit na vlastní systém. Typické příklady použití jsou:

Městské parkovací plochy

Hotelová parkoviště

Parkoviště u obchodních center

Firemní parkoviště

Lodní přístavy

99.7%

Vysoká přesnost detekce

1s

Aktuální data každou 1s

90

Detekovaných míst/1 kameru

24/7

Nonstop servisní podpora

Reference

Detekce aut

KHnet.info, z. s. - ČR, Kutná Hora, 1.2.2021

Detekce aut

Tekplex Solutions - Austrálie, Stát Virgina, Melbourne, 28.1.2021

Detekce aut

TITAN Group - Irsko, Galwey, Racecourse Business Park, 27.1.2021

Detekce aut

Emcom - Norsko, Halden, 21.7.2020

Detekce lodí

WIXX - Dánsko, Kodaň, Svanemøllehavn, 22.1.2021

Detekce aut

KHnet.info, z.s. - ČR, Kutná Hora, Opletalova, 29.10.2019

Detekce aut

MDP GEO s.r.o. - ČR, Otrokovice, Lidická 1246, 14.10.2019

Detekce aut

Magistrát města Děčín - ČR, Děčín, Mírové náměstí, 7.10.2019

Detekce otevřeného stánku se zmrzlinou

KHnet.info, z.s. - ČR, Kutná Hora, Havířská stezka, 4.9.2018

Detekce aut

KHnet.info, z.s. - ČR, Kutná Hora, Havířská stezka, 30.7.2018

Partneři

Integrátor

Tetronik v.d.

Česká republika

Integrátor

Emcom

Norsko

Integrátor

TITAN group

Irsko

Integrátor

Marinaflow

Dánsko

Integrátor

Tekplex Solutions

Austrálie

Integrátor

Wixx WiFi solutions

Dánsko

Obchodní partner

Bust Advisory s.r.o.

Česká repuplika

Akademický partner

Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora

Česká repuplika

Neziskový partner

KHnet.info, z. s.

Česká repuplika

Integrátor

MDP GEO, s.r.o.

Česká repuplika

O nás

Jsme mladá "startupová" společnost, která se rozhodla vymýšlet chytré aplikace, které řeší "drobné" problémy současného světa. Naše technická řešení se opírají o dlouholeté zkušenosti v oblasti umělé inteligence.

Zpracování obrazu

Učíme kamery rozpoznávat objekty v obraze.

Aplikace na míru

Porozumíme Vašim problémům a vytvoříme aplikaci pro Vás.

Inteligentní funkce

Úspěšně využíváme prvky umělé inteligence.

Novinky

 • 1. února 2023

Nová instalace v Kroměříži

Další úspěšná instalace Parkinta, po nějaké době opět doma v České Republice. Instalace v Kroměříži na Velkém náměstí byla unikátní výzvou. Celé náměstí je pokryto 4 kamerami z jednoho místa. Dochází zde ke kombinace různých úhlů a přiblížení a to celé v dynamických světelných podmínkách. I zde Parkinto obstálo a dosahuje excelentní přesnosti. Více...

 • 2. února 2021

Další instalace v Kutné Hoře

V rámci společného projektu "Parkujeme v KH" společnosti Smartiple s.r.o. a spolku KHnet.info, z. s. byla dokončena instalace dalších dvou kamer ve městě Kutná Hora. Tento projekt má za cíl formou komunitního financování poskytnout občanům města Kutná Hora informace o volných parkovacích místech. Více...

 • 1. února 2021

Mobilní aplikace Parkinto

Mobilní aplikace Parkinto je k dispozici v českých a zahraničních městech. Jejich obyvatelům usnadní hledání nejen volného parkoviště, ale také konkrétního volného místa. Řidičům šetří čas, starosti a zbavuje města dopravy, hluku a znečištění ovzduší. Více...

 • 29. ledna 2021

Parkinto rekord v počtu detekovaných míst

Na nově připravovaném parkovišti v Kutné Hoře se nám podařil rekord v počtu detekovaných parkovacích míst z jedné kamery. Zde jich detekujeme celých 91 a věříme, že náš systém Parkinto jich zvládne ještě mnohem víc. Děkujeme za Váš zájem. Více...

 • 28. ledna 2021

První instalace v Austrálii

Naše společnost Smartiple se můžu pochlubit další instalací u našeho nového partnera Tekplex Solutions. Tato společnost z města Melbourne nám bude pomáhat v Australském státě Victoria s instalacemi kamer a jejich integrací do našeho cloudu. Náš systém Parkinto už nyní dohlíží na jejich firemní parkoviště a detekuje jeho obsazenost. Více...

 • 27. ledna 2021

Instalace v irském městě Galwey

Systém Parkinto má další instalaci v Irském městě Galwey. U našeho nového integračního partnera TITAN Group byla provedena instalaci na jejich firemním parkovišti. Úspěšně se otestovala detekce aut na kameře Axis s velmi malým rozlišením 640x480px. Tato instalace potvrzuje, že jsme schopní využívat již stávající starší typy kamer. Více...

 • 22. ledna 2021

Detekce lodí v dánském přístavu

Ve spolupráci s dánskou firmou WIXX jsme provedli další instalaci našeho systému Parkinto, který v dánském přístavu Svanemøllehavn ve městě Kodaň detekuje obsazenost přístavu. Toto unikátní řešení vyvinuto firmou Smartiple je schopno detekovat veškeré lodě na základě využití naší AI technologie. Při instalaci byla poprvé úspěšně vyzkoušena 4G kamera s datovou SIM kartou. Více...

 • 22. prosince 2020

PF 2021

Děkujeme za Vaši letošní přízeň. Váš zájem o naše služby předčil naše očekávání i kapacity. Těšíme se další spolupráci a výzvy, které nás společně čekají při budování světa, který bude zase o kousek chytřejší.

 • 20. srpna 2020

Detekce lodí

Jsme hrdí na to, že můžeme představit naši novou službu Parkinto - Boat Detection. Naše řešení pomáhá navigovat lodě k volnému parkovacímu místu v přístavu. Služba, která pomůže kapitánovi lodi bezpečně a snadno zakotvit v přístavu. Naše řešení nabízíme také provozovatelům přístavů, aby měli komplexní přehled nejen o parkovacích místech, ale současně mohli optimalizovat své obchodní služby prostřednictvím našeho nástroje (fakturace, údržba, obsazenost atd.). Pro více informací k jakékoli službě Smartiple nás neváhejte kdykoli kontaktovat.

 • 21. července 2020

Instalace v norském městě Halden

Ve spolupráci s norskou společností Emcom jsme spustili naši službu PARKINTO ve městě Halden. Oddělení pro dopravu a rozvoj města Haldenu využije statistický výstup služby PARKINTO jako základ pro analýzu možného rozvoje jejich města. Více...

 • 13. července 2020

Statistiky

Máte pronajato drahé parkovací stání a chcete mít přehled, jak moc je využívané? Naše statistiky produktu Parkinto poskytnou širší přehled o využití vašeho parkoviště.

 • 7. ledna 2020

Globální dosah Smartiplu

V minulém roce nás oslovili zákazníci ze zemí jako Spojené arabské emiráty, USA, Kanada, Norsko a další. Těší nás zájem napříč celým světem a motivuje nás to k další práci. Děkujeme za váš zájem.

 • 23. prosince 2019

PF 2020

Děkujeme Vám za spolupráci v roce 2019 a do roku 2020 Vám přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů.

 • 10. prosince 2019

Smartiple podporuje nákup zdravotního vybavení

Smartiple podporuje nejen univerzity, ale i základní školy. Jsme rádi, že se může podílet na nákupu defibrilátoru AED, který bude nově součástí vybavení základní školy. AED je automatizovaný externí defibrilátor, který mohou obsluhovat jak nevyškolení tak trénovaní zachránci.

 • 3. prosince 2019

Detekce registračních značek

Součástí systému Parkinto je nyní i detekce registračních značek vozů. Díky tomu jsme schopni zjistit, kdo na parkoviště patří a kdo ne. Tato funkcionalita je určena klientům, kteří si chtějí uhlídat svá volně dostupná parkoviště.

 • 25. listopadu 2019

Spolupráce s univerzitami

Strategický rozvoj je jedním z cílů naší firemní kultury. Podílíme se na spolupráci s akademickou sférou. V rámci této kooperace pomáháme studentům při tvorbě jejich závěrečných prací a současně jim umožňujeme spolupráci na vývoji našich produktů. Těší nás zájem a nadšení mladých lidí spolupracovat s naší společností.

 • 20. listopadu 2019

Detekce částí lidského těla

Náš výzkumný tým úspěšně implementoval unikátní detektor částí lidského těla. Moc nás těší a motivuje velká míra použitelnosti naší technologie.

 • 12. listopadu 2019

Detekce objektů z dronu

V rámci testování naší technologie jsme vytvořili video vizualizující detekci objektů na parkovišti z letícího dronu. Video bylo pořízeno na pláži španělského letoviska Malaga pomocí dronu DJI.

 • 5. listopadu 2019

Soulad s GDPR

Úřad na ochranu osobních údajů vystavil souhlas se zpracováním kamerových dat v rámci služby Parkinto. Jsme hrdí na to, že námi poskytované služby jsou v souladu s GDPR.

 • 29. října 2019

Nová instalace v Kutné Hoře

Díky spolupráci s neziskovou organizací KHnet.info, z.s. byla ve městě Kutná Hora nainstalována další kamera v ulici Opletalova. Děkujeme za důvěru a těšíme se na další instalace. Více...

 • 22. října 2019

Konference MongoDB.local Munich 2019

Držet krok s nejnovějšími technologiemi nás nejen baví, ale především to naší službě Parkinto dává větší potenciál a perspektivu. Zdravíme z mezinárodní konference: MongoDB.local Munich 2019.

 • 14. října 2019

Partnerství s MDP GEO s.r.o.

Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s naším novým partnerem MDP GEO z města Luhačovice. S tímto partnerem bychom rádi službu Parkinto rozšířili do dalších měst především na Moravě. Společně jsme udělali vzorovou instalaci na jejich pobočce ve městě Otrokovice. Více...

 • 7. října 2019

Spolupráce s městem Děčín

Smartiple, s. r. o. s hrdostí oznamuje uzavření partnerství se statutárním městem Děčín. Jako první projekt realizovaný v rámci tohoto partnerství je monitoring obsazenosti parkoviště před budovou magistrátu města na Mírovém náměstí. Více...

 • 27. října 2018

Pozvánka na konferenci Friendly Buildings

Děkujeme za pozvání a možnost vystoupit na konferenci Friendly Buildings. Budeme rádi, když se tam potkáme i s Vámi. https://www.friendlybuildings.eu

 • 4. září 2018

Detekce otvírací doby stánku se zmrzlinou

Nejen auty živa jest Smartiple. Náš systém v Kutné Hoře dokáže rozpoznat, zda-li je otevřený stánek se zmrzlinou. http://parkinto.khnet.info Více...

 • 30. července 2018

Další úspěšná integrace v Kutné Hoře

Ve spolupráci s neziskovou organizací KHnet.info, z.s. jsme úspěšně prokryli parkoviště před budovou jejich spolku. https://www.khnet.info/view.php?cisloclanku=2018073001 Více...

 • 24. března 2018

Konference Machine Learning Prague 2018

Umělá inteligence zasáhne náš každodenní život a Smartiple bude u toho! www.mlprague.com

Kontakt

Telefon

+420 602 169 631 - Ladislav Šorčík

+420 605 852 932 - Lukáš Hefka

Email

info@smartiple.com

Adresa

Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1

IČO 06918263